+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Zasady zimowego kamperowania

Wielu fanów podróży kamperem kończy swoje przygody wraz z nastaniem jesieni. Jednakże pamiętajmy, że kampery zwane potocznie domem  na kółkach są świetnie wyposażone i przygotowane również na zimowe wyjazdy. Dlatego tez nie ma powodów, aby nasze kampery zimowały w garażu lub na parkingu. Z uwagi na to, że w zimie większość miast turystycznych jest mniej obleganych przez turystów warto też pokusić się o wynajem kampera w wypożyczalni kamperów i rozpocząć śnieżne szaleństwo.

Zabezpiecz podłogi i okna

Wiele modeli kamperów na wynajem i sprzedaż  przystosowanych do zimowego kamperowania posiada elektryczne ogrzewania podłogi również tej podwójnej. Jeśli jednak posiadamy starszy model kampera, który nie ma tej funkcjonalności warto ocieplić podłogi za pomocą grubego dywanu lub mat izolacyjnych.

W kamperze tak jak w domu większość ciepła ucieka przez szyby. Dlatego też,  tak jak w przypadku zabezpieczenia podłogi  warto zainwestować w maty izolacyjne na szyby, które będziemy rozkładać zwłaszcza w zimowe noce.

Wyloty powietrza a ciepło w kamperze

Podróżując zimą kamperem powinniśmy pamiętać, w jaki sposób odbywa się przepływ powietrza  w jego wnętrzu. W pojazdach ogrzewanych gazem odbywa się to za sprawą giętkich rur, których wyloty skierowane są do jego wnętrza. Dlatego też na czas spania warto ograniczyć wyloty w łazience i zamknąć do niej drzwi, aby zatrzymać więcej ciepła w  części mieszkalnej.

Ogrzewanie klimatyzacją?

Klimatyzacja z reguły kojarzy się z upałami, bo ochłodzone dzięki niej powietrze przynosi ulgę latem. Jednakże nie zapominajmy o tym, że z klimatyzacją z funkcją grzania przy temperaturze  powyżej 4 stopni możemy dodatkowo ogrzać wnętrze kampera, podróżując w zimie. Zaznaczmy jednak, żeby regularnie kontrolować  odpływ wody kondensacyjnej w kamperze, który powinien być wolny od zanieczyszczeń.

 

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...