+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Podróż kamperem z dziećmi

Podróżowanie kamperem jest wyjątkowo wygodnym sposobem spędzania wolnego czasu. Wyjazdy autem pozwalają na wzięcie wszystkich niezbędnych rzeczy bez większych ograniczeń, ponieważ nie musimy nosić ciężkich, wypełnionych po brzegi walizek. Podróżujący nie muszą martwić się o noclegi, gdyż kamper zapewnia wszelkie elementy niezbędne do życia codziennego, a więc niewielka kuchnia, łazienka, dostęp do wody, miejsca do spania. Wakacje spędzone w kamperze mogą okazać się niezapomnianą przygodą, jednak czy można podróżować w ten sposób z dziećmi? Czy bez względu na wiek dziecka można zabrać je w niezapomnianą podróż? Wyjazdy z dziećmi sprawiają, że pojawia się wiele pytań, a odpowiedzi na nie nie są proste, ponieważ większość z nich to kwestia indywidualna. Podróżowanie kamperem to specyficzny sposób spędzania wolnego czasu, który najlepiej spędza się w gronie najbliższych przyjaciół oraz rodziny, dlatego rodzice często zabierają ze sobą swoje pociechy, również te najmniejsze.

Wiek dziecka

Podróżowanie z dorastającym dzieckiem nie jest w żadnym stopniu kłopotliwe, gdyż dziecko, które chodzi już do szkoły samo rozumie co powinno, a czego nie i pomimo dużej uwagi, którą należy mu poświęcać wciąż nie wymaga ono tyle zainteresowania co niemowlę. Największą uwagę należy skupić na dzieciach do drugiego roku życia, gdyż to one wymagają największej uwagi podróżujących, gdyż nie mogą same określić jednoznacznie swoich potrzeb, czy też przemieścić się z jednego miejsca w drugie bez większego problemu. Dzieciom należy zapewnić wszelkiego rodzaju warunki w kamperze, które pozwolą na to, aby czuły się one bezpieczne. Dlatego też, to czy rodzice decydują się na zabranie ze sobą tak małego dziecka jest kwestią indywidualną.

Fotelik samochodowy

Podróżowanie z dziećmi wymaga szczególnych elementów wyposażenia pojazdu. Koniecznie należy zabrać ze sobą foteliki samochodowe, które używane są na co dzień w pojazdach osobowych. Zasady na jakich foteliki mają być przymocowane oraz użytkowane są takie same zarówno w samochodach osobowych jak i kamperach. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas jazdy zabrania się leżenia i spania na łóżkach, co jest oczywiste ze względów bezpieczeństwa. Rodzice często decydują się na montowanie fotelika odwrotnie do kierunku jazdy, należy jednak zwrócić uwagę aby nie ograniczać nadmiernie widoczności dziecku, gdyż dzieci lubią obserwować zmieniające się krajobrazy przez szybę. Dzieci, które skupiają swoją uwagę na drodze zdecydowanie mniej się nudzą podróżą.

Łóżko dla dziecka

Istotnym aspektem podczas podróży jest sen, a więc i łóżko, które będzie odpowiednie dla naszej pociechy. Niektóre kampery posiadają wbudowane łóżka, które są przystosowane do najmniejszych uczestników wyprawy. Warto jest wyposażyć pojazd w zabudowane łóżko, które swoją strukturą przypomina namiocik, a dzięki siateczce na bokach mamy pewność, że dziecko z niego nie spadnie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego dostosowanie łóżeczka to jedna z ważniejszych kwestii przy podróżach z najmłodszymi.

Wyposażenie

Podróż z dzieckiem wymaga zabrania większej ilości przedmiotów. Wybierając się na wakacje kamperem z małym dzieckiem należy zabrać ze sobą te przedmioty, które są przydatne również w codziennym życiu, czyli podgrzewacz do butelek, elektryczna niania oraz sterylizator. Do kampera warto też zabrać artykuły niezbędne dla dziecka czyli duża ilość ubranek, pampersy, ulubiony pluszak, kocyki, środki czystości. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zabierać ze sobą wszystkiego, gdyż kampery pomimo tego, że posiadają dużo miejsca wewnątrz mają ograniczoną ładowność i dużo łatwiej jest się poruszać wewnątrz pojazdu, który nie jest zastawiony zbyt dużą ilością rzeczy.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...