+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak stworzyć idealną kuchnię w kamperze?

Przed wyjazdem w swoją wymarzoną podróż kamperem należy dobrze się do niej przygotować. Chodzi tu nie tylko o odpowiednie ubrania, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, dobrze wyposażoną apteczkę, ale i dobrze wyposażoną kuchnię.  Tylko dzięki dobrze przemyślanemu wyposażeniu kampera stworzymy kuchnię taką, jak w domu bez względu na to, czy wyruszamy w trasę wypożyczonym kamperem, czy swoim własnym. Co zatem powinna posiadać dobrze wyposażona kuchnia w kamperze?

Jakie sprzęty przydarzą się do gotowania i pieczenia w kamperze?

Przy wynajmie lub kupnie kampera przyświeca nam jedna myśl – możliwość niezależnej, komfortowej i tańszej podróży, od tych spędzanych w hotelowych pokojach. Podróżowanie kamperem daje nam możliwość przygotowywanie świeżych, zdrowych i tanich posiłków, takich jak w domu.

Do standardowego wyposażenie kampera wynajmowanego czy zakupionego należy kuchenka gazowa, zlewozmywak oraz szafki kuchenne. Za pomocą kuchenki bez problemu ugotujesz pyszna zupę czy sycący obiad. Jednakże, gdy na poważnie myślimy o kamerowaniu i kupnie kampera na własność warto pomyśleć o wbudowanych kompaktowych płytach kuchennych lub inwestycji w kuchenkę połączoną ze zlewem, dzięki którym zyskamy sporo roboczej przestrzeni w naszym kamperze. Dla pasjonatów kempingowania, pieczonych mięs i wyśmienitych ciast idealnym zakupem będzie również piekarnik, który wprowadzi do kampera iście domową atmosferę. Tu możemy sięgnąć zarówno po tradycyjne piekarniki gazowe, jak i specjalne urządzenia działające na paliwo alkoholowe – bezpieczne i bardzo ekonomiczne. Alternatywą dla smakoszy pieczystych potraw będzie grill elektryczny.

Czy warto mieć okap w kamperze?

Oczywiście, że tak. W trakcie gotowania i stosunkowo dłuższego pieczenia intensywne zapachy unoszą się wszędzie, co nie zawsze jest nam na rękę. W końcu przestrzeń w kamperze nie należy do dużych. Podróżując latem nie zawsze trafimy na dobrą pogodę, gdy będziemy mogli przewietrzyć wnętrze pojazdu. Zimą zwyczajnie tego nie zrobimy, by nie wypuszczać ciepła z kampera. Wszystkie zapachy wnikną zatem w materiały ubrań, łóżek i tapicerkę. Jeśli myślisz o regularnym wypożyczaniu kampera lub jego zakupie, pomyśl też o kupnie okapu. Zapewni on cyrkulacje powietrza w trakcie gotowania domowych posiłków. Pamiętajmy przy tym, by wybrać okap z przynajmniej jednostopniowym wyciągiem oraz o jego  odpowiednim zamontowaniu tak, by odprowadzał zapachy przez odpowietrznik dachowy.

Kawa czy herbata?

Bez względu na to, czy Twój kamper jest wynajęty, czy kupiony z pewnością docenisz każdy poranek spędzony na łonie natury z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty. Pomyśl zatem wcześniej o wyposażeniu swojego kampera w czajnik elektryczny i ekspres do kawy. Zanim jednak dokonasz zakupu, rozejrzyj się za sprzętami dostosowanymi do użytkowania w kamperze – możliwość przymocowania sprzętów kuchennych do ściany uchroni kamperowiczów przed poparzeniem oraz zwiększy przestrzeń w pojeździe.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...