+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak przygotować kampera do wiosennego sezonu?

Wiosna w tym roku nadchodzi w Polsce szybciej niż wielu z  nas mogło by się spodziewać. Brak mroźnej zimy w wielu regionach szybciej niż dotychczas rodzi  w nas chęć na otwarcie sezonu kamperowego. Aby uniknąć niemiłych sytuacji w  trakcie podróży i zapewnić sobie odpowiedni komfort jazdy warto przed wyjazdem dokonać kompletnego przeglądu naszego kampera.

Przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny kampera

Jeśli planujemy wyjechać w podróż wynajętym kamperem z  wypożyczalni kamperów o jego stan techniczny możemy być spokojni. To do obowiązków wypożyczalni należy udostępnienie nam takiego pojazdu, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego kampera to do nas należy zaprowadzenie go na przegląd do profesjonalnej stacji kontroli pojazdów. Co prawda, przegląd taki powinno się wykonywać raz na dwa lata, jednak w  trosce o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych warto go przeprowadzać przed każdym sezonem.

Specjaliści  w warsztacie samochodowym sprawdzą szczelność instalacji gazowej oraz elektrycznej,  a więc stan naładowania akumulatorów, napięcie postojowe czy chociażby pobór prądu z  włączonymi urządzeniami. Jest to o tyle istotne, bo właśnie sprawność tego ładowania jest gwarancją sprawnego technicznie kampera. Także  instalacja wodna powinna być poddana rutynowej kontroli zwłaszcza po zimie. Dowiemy się wtedy, czy zamarznięta woda nie uszkodziła kranów i wszelkich  odpływów  w pojeździe. Zwróćmy również uwagę na opony w naszym kamperze. Jeśli dostrzeżemy na nich wybrzuszenia koniecznie je wymińmy. Nie tylko zaoszczędzimy na spalaniu benzyny, ale w  znacznej mierze podwyższymy bezpieczeństwo podróżowania.

Jak doposażyć kampera na wiosnę?

Jeśli nasz kamper pozytywnie przeszedł kontrolę stanu technicznego nadszedł czas na planowanie przyjemniejszych spraw. Jeśli planujemy aktywny wypoczynek w rodzinnym gronie na przejażdżkach rowerowych możemy zakupić łatwe w  montażu i stabilne bagażniki rowerowe na dyszel i hak. Z kolei jeśli chcemy zabrać więcej rowerów dodatkowo możemy wyposażyć się w  bagażniki ścienne, które pozwolą nam zaoszczędzić sporo przestrzeni wewnątrz kampera.  W sytuacji, gdy jesteśmy zapalonymi fanami skuterów także dla nich znajdą się w sklepach specjalne bagażniki.

Jeśli wyruszamy w podróż wiosną warto pomyśleć o zamontowaniu klimatyzacji.  Jeśli jeszcze jej nie posiadamy w  swoim kamprze. Co prawda przyda się szczególnie latem przy wysokich temperaturach, ale i wiosną pozwoli na dodatkowe ogrzanie kampera w razie potrzeby. Bardzo praktycznym pomysłem jest wyposażenie kampera w alternatywne źródła energii za pomocą paneli słonecznych. Umożliwią nam bezproblemowe korzystanie ze wszelkich urządzeń elektrycznych zwłaszcza wtedy,  gdy przez długi czas znajdujemy się z dala od stałego źródła prądu, co w  znacznej mierze zwiększy komfort naszej podróży.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...