+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak przygotować kamper do długiej podróży?

Podróżowanie kamperem w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Ten sposób zwiedzania zapewnia niezależność i komfort, które docenia coraz więcej osób. Kamperem możemy z łatwością zwiedzić całą Europe wydając zdecydowanie mniej pieniędzy niż przy wyborze wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży. Jak powinien być przygotowany kamper do naprawdę długiej podróży?

Kamper latem i zimą

Pierwszym pytaniem, gdy wybieramy się w paromiesięczną podróż kamperem, jest czy wytrzymamy tak długo poza domem. Chodzi tu o zmiany pogodowe, które niewątpliwie nas czekają. Latem musimy być przygotowani na upały, zaś zimą czy wczesną wiosną na mróz i deszcz. Jeśli podróżujemy w miesiącach chłodniejszych z pewnością powinniśmy zadbać, by nasz kamper wypożyczony lub kupiony posiadał ogrzewanie i bojler. Ważne, by zadbać o odpowiednią izolację termiczną w tym specjalne izolowane zbiorniki na ścieki i wodę. Latem przede wszystkim ważna będzie dla nas odpowiednia wentylacja – warto pomyśleć o klimatyzacji.

W czasie upałów bardzo przydatne okazują się rolety i markizy, które powiększają przestrzeń kampera, w której możemy ukryć się przed parzącym słońcem. W tym wypadku przydadzą się również składane krzesełka i stolik. Zimą, aby uchronić kamper przed nadmiernym wychładzaniem, warto zakupić matę na przednia szybę.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego kampera zarówno latem, jak i zimą jest lodówka. W gorące dni zapobiegnie psuciu się produktów spożywczych oraz schłodzi napoje. Zimą pozwoli przechować zapasy żywności bez potrzeby odwiedzania sklepu co parę dni.

Wypożyczenie kampera

Planując daleką podróż po Polsce czy Europie nie musimy posiadać kampera na własność. Wystarczy odwiedzić wypożyczalnie kamperów, zapoznać się z cenami wynajmu i wybrać odpowiedni dla siebie model. Wypożyczony kamper powinien spełniać pewne standardy, a więc powinien mieć pełną butlę z gazem, uzupełnione płyny eksploatacyjne, przyłącza do prądu i wody, posiadać sprawną gaśnice. Także w kuchni powinniśmy znaleźć najważniejsze sprzęty służące do gotowania posiłków, a więc kuchenkę, zlewozmywak, szafki kuchenne oraz naczynia.

Tak wyposażonym możemy zwiedzać świat przez kilkanaście tygodni. Po upewnieniu się, że wszystkie wyżej wymienione wymagania zostały spełnione pozostaje jedynie wybór odpowiedniego towarzystwa.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...