+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Ile kosztuje utrzymanie kampera na co dzień?

Jeśli chodzi o podróżowanie kamperem i cenę takiej formy podróżowania zdania są podzielone. Jedni utrzymają, że podróżowanie kamperem jest tanie i można na tym sporo zaoszczędzić. Inni twierdzą, że podróżowanie kamperem to spory wydatek i bardziej opłacalna jest wycieczka biura podróży. Przekonajmy się zatem, ile może kosztować doba w wypożyczonym kamerze.

Ile kosztuje doba wynajęcia kampera?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko zależy od modelumarki, rocznika i wyposażenia kampera. Przyjmując jednak, że wypożyczając średniej klasy kampera w sezonie wysokim, czyli od maja do końca września, zapłacimy za dobę jego wynajmu ok. 500-800 zł. Dla porównania za dobę wynajmu w sezonie niskim, zimowym, cena ta zmniejszy się nawet o 200-300 zł.

Ile dziennie wydamy na utrzymanie kampera?

Do ceny wynajmu za dobę musimy również dodać dzienne wydatki na paliwo. Pamiętajmy, że samochód taki jak kamper spala ok 10l paliwa na 100 km przy ekonomicznej jeździe. Przy tych kosztach należy też uwzględnić ceny za postój na polu kempingowym w Polsce. I tak dla pojazdu cena wynosi średnio ok.30 zł za dobę, cena za jedną osobę dorosłą do 20 zł, za młodzież w okolicy 12 zł, natomiast dzieci do 3 lat nie są uwzględniane przy uiszczaniu płatności.

Ile kosztuje wyżywienie w kamperze?

W tym temacie pozostaje kwestia, czy całą rodziną będziemy stołować się w restauracjach, czy też zadbamy o domowe przygotowanie posiłków. Oczywiście, zawsze powinniśmy dobrze zaopatrzyć naszą lodówkę w mięso i mrożone warzywa. Kupujmy też suchy prowiant typu kasze, ryże i makarony oraz jajka, które mają długą przydatność do spożycia, nawet jeśli nie przechowujemy ich w lodówce. Wszelkie sosy i dżemy też są mile widziane.

A co jeśli chodzi o butle gazowe? Za butlę gazową propan-butan odpowiednią na lato zapłacimy w okolicach 100zł za 11l, natomiast sam propan wskazany na zimę niewiele ponad 100 zł. Tu już liczą się koszta związane z ilością osób podróżujących kamperem oraz potrzebami kalorycznymi innymi latem, innymi zimą, zależnymi od wieku i płci. Jeśli dobrze przygotujemy się na wyjazd i odpowiednio przyrządzimy posiłki koszta żywienia jednej 4-osobowej rodziny powinien wynieść nas ok. 100-120 zł.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...