+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Emerytura w kamperze

Po wielu latach wytężonej pracy, opiekowania się dziećmi najpierw swoimi a potem dziećmi swoich dzieci, przychodzi czas na upragnioną emeryturę. Wiele osób w podeszłym wieku spędza wolny czas przed telewizorem, książką czy na wyszukiwaniu przeróżnych zajęć, które zabija nudę. Inni dostrzegają zalety posiadania stałego miesięcznego dochodu oraz mnóstwa wolnego czasu, który postanawiają wykorzystać na podróżowanie. Czy podróżowanie kamperem na emeryturze to dobry pomysł? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Jak zaoszczędzić na kamperowaniu?

Wiele emerytów decyduje się na wakacje organizowane przez biura podróży, jeśli w ogóle decydują się na wyjazdy. Jest to wygodny sposób na zwiedzanie świata, ale i kosztowny. Nie wszyscy emeryci – pasjonaci podróżowania – mogą sobie na to pozwolić. Tańszym sposobem podróżowania okazuje się podróżowanie kamperem.

Najdroższe w każdym podróżowaniu okazują się koszta przejazdu. Wypożyczając kampera płacimy za jego wynajem, ale reszta wydatków ogranicza się do kosztów paliwa oraz wyżywienia, które mamy sposobność sami przygotowywać. Jest to istotne jeśli nie możemy spożywać np.: tłustych potraw lub soli. Jadąc w podróż można również wyłączyć w domu ogrzewanie, wodę, prąd i media, co pozwoli ograniczyć choćby częściowo wydatki. Podróżując kamperem ogrzewamy kampera tylko w przypadku złych warunków atmosferycznych, licząc na dobrodziejstwa dobrej pogody. Wodę można przy każdym polu kempingowym naczerpać, a dwie butelki gazu z pewnością wystarcza na cały miesiąc. Warto zauważyć, że za granicą jedzenie z reguły jest tańsze niż w Polsce.

Dla tych, którzy uwielbiają wielomiesięczne podróże lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od wynajmowania kampera będzie kupno kampera używanego lub całkiem nowego w zależności od ilości posiadanych oszczędności.

Upragniona wolność

Jedna z podstawowych zalet podróżowania kamperem jest swoboda i niezależność. Na emeryturze dalej chcemy korzystać z życia i czerpać z jego uroków pełną garścią, ale chcemy to robić w spokoju i całkowicie po swojemu. Można pokusić się na podróżowanie kamperem w gronie znajomych. Pamiętajmy jednak, że podróżowanie w towarzystwie większej ilości osób w dłuższej perspektywie może stać się uciążliwe. Podczas, gdy jedni są już gotowi do kolejnego wyjazdu w nieznane, inni mogą dopiero parzyć poranną kawę. Także zorganizowanie grupy jest wyzwaniem niełatwym. Większość emerytów nie będzie chciało porzucić rodziny na rzecz wielomiesięcznego podróżowania po świecie. Zapominają o tym, że podróżowanie na dłużej jest tańsze niż koszty utrzymani w Polsce!

Każdy wiek ma swoje prawa a prawem wieku emerytalnego powinna być swoboda i robienie w końcu tego, na co ma się ochotę. Emerytura w kamperze to doskonały sposób na zabicie nudy – dostarcza wielu wrażeń i adrenaliny podczas poznawania nowych ludzi i ich odmiennych obyczajów. Aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury z dala od tzw. cywilizacji pozwala odetchnąć od gwaru miast i krzyków wnuków. Pozwoli zrelaksować się, a aktywność fizyczna – jazda na rowerze czy spacery – poprawi kondycję i podreperuje zdrowie. Podróżując kamperem to my wybieramy, kiedy i gdzie chcemy jechać, a w razie złej pogody czy napadu „lenia” można zwyczajnie spędzić dzień na rozmowie lub przy książce w środku kampera, podziwiając zza okna piękno dzikiej przyrody.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...