+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Dlaczego warto przeprawiać się promem, podróżując kamperem?

Podróżowanie kamperem zwanym również domem na kółkach daje nam niesamowite poczucie wolności i niezależności o czym pisaliśmy już nieraz. Kamperem wypożyczonym lub kupionym wszak możemy zwiedzić nie tylko Polskę. To także niesamowita okazja do zwiedzania mroźnej Północy lub słonecznego Południa Europy droga morską, a to za sprawą przepraw promowych, które stają się coraz bardziej popularne w społeczności kamperowiczów.

Jakie są korzyści przeprawy promem kamperem?

Podróżując drogą morską kamperem zaoszczędzimy przede wszystkim swój cenny czas i pieniądze.  Większość dróg lądowych wiodących do krajów i miejsc, które są celem naszej podróży prowadzą naokoło. Na pokonanie tych tras poświęcimy zatem kilka godzin więcej, które moglibyśmy spożytkować  zwiedzając już nowe miejsca. Do tego należy jeszcze doliczyć opłaty drogowe obowiązujące na europejskich trasach.

Coraz więcej przewoźników morskich oferuje również specjalną usługę obejmującą postój kamperem w wyznaczonym miejscu na promie. W cenie opłaty za przeprawę promem możemy również skorzystać z pryszniców i  toalet dostępnych na pokładzie promów. Za dodatkową opłatą możemy także wynająć kabinę z własną łazienką i prysznicem.

Nie zapominajmy również, że przeprawa promem wynajętym lub kupionym kamperem to niezapomniane przeżycia i widoki. Jeśli podróżujemy w cieplejszych miesiącach na własnej skórze poczujemy orzeźwiającą morską bryzę, a oczy nacieszymy niezapomnianymi widokami.

Jeśli przeprawa promowa kamperem,  to do jakich krajów?

Dla wszystkich tych,  którzy nie boją się otwartego morza i i mają problemów z  chorobą morską polecamy odwiedzić kilka europejskich krajów i wysp, których być może dotąd nie odwiedziliście. Jeśli marzą nam się zimne kraje, dziewicze tereny zapierające dech w  piersi warto wybrać się kamperem do Skandynawii. Norwegia, Finlandia i Szwecja to kraje niestety wciąż drogie dla turystów z  Polski. Jednakże wybierając się kamperem oszczędzimy na hotelach czy noclegowniach oraz na jedzeniu, którego zapas możemy zrobić jeszcze w  domu. Warto również udać się do Danii i Holandii, czyli miejsc  z bogatą historią i przepiękną architekturą. Jeśli z  kolei chcielibyśmy wybrać się kamperem do ciepłych regionów na mapie Europy znajdziemy takie miejsca jak słoneczna Grecja i Włochy, Chorwacja oraz Sardynia i Korsyka.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...