+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Co zabrać do kampera? Praktyczny poradnik.

Wybierając się w podróż kamperem musimy pamiętać o tym, że na każdą niespodziewaną sytuację powinniśmy być przygotowanym. Warto zwrócić uwagę, że podróż kamperem jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jest niesamowitym przeżyciem zarówno dla tych osób, które podróżują w taki sposób pierwszy raz, ale również dla tych, którzy decydują się spędzać wolny czas podróżując kamperem kolejny raz.

Co więc warto zabrać ze sobą, aby podróż kamperem stała się przyjemnością?

Jeśli decydujemy się na wynajem kampera wówczas wybierajmy taki, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania co do wyposażenia. Komfort podróży to przede wszystkim dobre samopoczucie w kamperze. Z reguły większość pojazdów do wynajęcia jest wyposażona w podstawowe rzeczy pierwszej potrzeby. Jednak warto zawsze sprawdzić i zweryfikować stan pojazdu tak, abyśmy podczas podróży mieli ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy i nie martwili o brak istotnych akcesoriów. Zróbmy listę rzeczy, które będą nam zdecydowanie potrzebne i sprawdźmy co oferuje nam wypożyczalnia, a czego nam będzie brakowało i jakie rzeczy będziemy musieli uzupełnić we własnym zakresie.

Po pierwsze zwróćmy uwagę czy na pokładzie kampera znajdują się garnki, talerze, sztućce, nożyczki itp. Wszystko to może nam się przydać podczas naszych kuchennych rewolucji w podróży. Jeśli gotowanie wchodzi w grę, to koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w worki na śmieci oraz w butlę z gazem, którą możemy kupić z atestami. Tylko taka butla jest bezpieczna.

Po drugie oceńmy stan wyposażenia zapewniającego nasze bezpieczeństwo, czyli trójkąt ostrzegawczy, apteczka i jej zawartość, gaśnica z aktualną homologacją, kamizelki ostrzegawcze itp. Te rzeczy są bardzo ważne i istotne podczas podróży każdym pojazdem. Wszystkie produkty zapewniające nam bezpieczeństwo muszą być sprawne, aby w sytuacjach awaryjnych można było z nich skorzystać.

Po trzecie warto wyposażyć kamper w akcesoria do sprzątania takie jak: szczotka, szufelka oraz artykuły higieniczne w tym papier toaletowy, chusteczki higieniczne itp.

Po czwarte warto zaopatrzyć się w odzież i płaszcze deszczowe, które przydadzą się nam w sytuacjach, gdy pogoda zdecydowanie nie będzie nam dopisywała, a nie będziemy chcieli zostać przez cały dzień w kamperze.

Po piąte zwracamy uwagę na wyposażenie kampera w system grzewczy oraz w kabel elektryczny oraz wąż wodny. Te elementy praktycznie występują w standardzie każdego kampera jednak zawsze warto wpisać je na listę i zweryfikować przed podróżą. Warto zabrać ze sobą adaptery oraz różnego rodzaju power banki, które przydadzą się do ładowania telefonów komórkowych w podróży oraz innych urządzeń takich jak: tablety, laptopy czy aparaty fotograficzne.

Wszystkie powyższe akcesoria są na wagę złota i powinny zdecydowanie znaleźć się w naszym kamperze, ale również warto wspomnieć o chyba najważniejszej rzeczy jaką jest latarka. W obecnych czasach możemy ściągnąć aplikację na telefon i mieć latarkę w telefonie, jednak w razie rozładowania telefonu bądź braku prądu, zawsze możemy wspomóc się standardową latarką. Oczywiście bez problemu będziemy mogli poradzić sobie bez niektórych akcesoriów, jednakże warto zabrać ze sobą jak najwięcej potrzebnych rzeczy tylko po to, aby mieć czystą głowę i nie myśleć o brakujących akcesoriach, a skupić się na relaksie i niesamowitej podróży kamperem. Warto zrobić sobie rozpiskę co powinno znaleźć się na wyposażeniu kampera, co jest i czego brakuje. Z takim podejściem na pewno uda się nam przeżyć niesamowitą przygodę, która zapadnie w pamięć na bardzo długi czas.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...