+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Campery na zimę – Kamper nie tylko na lato

Podróże kamperem kojarzą się z wakacjami, ciepłem, latem. Otóż to nie jest jedyny czas kiedy możemy się wybrać na urlop takim środkiem lokomocji. Nie jest powiedziane, że samochodem kempingowym należy podróżować wyłącznie latem. Zimą jak najbardziej też można 🙂

Zanim jednak zdecydujemy się na zimową podróż kamperem powinniśmy zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami postępowania. Musimy wiedzieć jaki powinien być kamper oraz jakie powinien mieć wyposażenie tak aby nic nie stało na przeszkodzie w mroźnych podróżach w ciągu dnia czy nocy.

Ogrzewanie kampera

Należy zwrócić uwagę, że wiele kamperów posiada ogrzewanie gazowe- zasilane butlami .

W pojeździe powinny się znajdować minimum dwie butle zainstalowane w dedykowanych komorach. Schowki na butle nie mogą być domknięte, posiadają one otwory wentylacyjne. Ma służyć to do zabezpieczenia pojazdu przed ewentualnym wyciekiem gazu.

W niektórych kamperach można również spotkać ogrzewanie elektryczne ( oczywiście na kempingu musi być możliwość podłączenia się do zewnętrznego źródła prądu).

Najlepsze jednak jest ogrzewanie typu Truma Diesel. Jest to ogrzewanie olejem napędowym ze zbiornika paliwa.

Podwójna podłoga campera

W czasie zimy czy mrozu tylko kampery, które mają podwójna podłogę nadają się do użytkowania.

Ma to związek z instalacja wodną. Nie może dojść do sytuacji, w której woda mogłaby zamarznąć. Byłoby to zagrożeniem dla całej instalacji , gdyż zamarznięta woda może rozsadzić elementy instalacji tj. zawory, krany, pompy, złączki itp.

Należy pamiętać, że nawet kampery z podwójna podłogą nie należy zostawiać na zbyt długo, z wyłączonym systemem ogrzewania. W okresie mrozów ogrzewanie powinno być włączone cały czas.

Kiedy musimy opuścić samochód możemy zmniejszyć ogrzewanie wewnątrz ale nie powinniśmy go unieruchamiać całkowicie.

Odpowiednia izolacja kmperów

Nowoczesne kampery są zazwyczaj bardzo dobrze zaizolowane.

Okna kampera wykonane są z tworzyw sztucznych i sklejane dwuwarstwowo z dodatkowa przestrzenią pomiędzy powierzchniami przezroczystego plastiku.

Aby dodatkowo zabezpieczyć samochód kempingowy przed zimnem możemy założyć na szybę maty termiczne na zewnątrz kabiny oraz wewnątrz. Izolowanie w taki sposób szklanych szyb auta pomaga w utrzymaniu ciepła wewnątrz.

Na podłodze powinny znajdować się dywaniki i wykładziny.

Pamiętajmy aby:

– była odpowiednia ilość paliwa w zbiorniku jeżeli kamper ma ogrzewanie Truma Diesel.

– każde ogrzewanie musi być cały czas włączone.

– zabezpieczyć auto przed zimnem matami.

– sprawdzić pogodę, jeżeli temperatura miałaby się znacznie zmienić, lepiej pomyśleć o zmianie miejsca parkingowego.

Miłego śnieżnego wypoczynku 🙂 życzy firma S-CAMP Kampery Lublin

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...