+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Aplikacje, z których korzystamy w czasie podróży kamperem

Już od kilkunastu lat urządzenia mobilne dominują a zarazem organizują życie człowieka. Nie tylko budzą nas, ale dostarczają niezbędnych informacji oraz rozrywki. Niezbędne są tez w czasie podróży kamperem, ponieważ informują o trasie, pogodzie w miejscu, do którego zdążamy, cenach za pobyt na polu kempingowym i wielu, wielu innych.

Najważniejsza w podróżowaniu jest pogoda. Bez względu na to czy planujemy naszą wycieczkę czy też nie, warto wiedzieć jak zapowiada się pogoda w miejscu naszego przeznaczenia. Prognozę na 10 dni wraz z rozmieszczeniem temperatur, zapowiadanych opadach i burzach, ciśnieniu czy siły wiatru będziemy mogli podejrzeć na Aplikacji Ventusky.

O tym jak ciężko wypoziomować kampera wiedzą najbardziej zagorzali kamperowicze. Jednakże i tu z pomocą przychodzi nam technologia. Trum App to darmowa aplikacja, która pokaże o ile i w jakim kierunku podnieść kampera. Cieszy się niezwykłą popularnością w odróżnieniu od innych poziomic dostępny w aplikacjach systemowych.

W zestawieniu tym nie może oczywiście zabraknąć Google Maps, która od wielu lat służy kierowcom pomocą w odnajdywaniu drogi do celu. Wiadomo, że aplikacja ta ma swoje wady i może zaprowadzić w kozi róg, jednakże na dzień dzisiejszy jest absolutnym numerem jeden na polskich drogach.

Jeżeli jednak już dotrzemy do celu i zastaniemy tam sprzyjająca pogoda należy pomyśleć o postoju. Informacje o dostępnych polach kempingowych i infrastrukturze, którą możemy na nim znaleźć znajdziemy na Camping Info. Aplikacja tworzona jest przy współpracy kamperowiczów, którzy dodają swoje opinie i zdjęcia, a tłumaczenie dokonywanie jest automatycznie po otworzeniu tej darmowej aplikacji.

Bardzo ciekawym udogodnieniem jest karta płatnicza typu pre-paid dostępna za pomocą aplikacji Revolt. Aplikacja działa zarówno na Androidzie, jak i Iphonei, a korzysta z niej przeszło 4,5 mln użytkowników na całym świecie. Kartę można również uzyskać w formie fizycznej po dostarczeniu przez kuriera w ciągu kilku dni. Pozwala ona zaoszczędzić na opłatach, ponieważ aplikacja przelicza wszystkie transakcje walutowe po korzystnych kursach.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy warto zainstalować wyżej wymienione aplikacje i cieszyć się wygodą podróży kamperem w kraju i po Europie. Gorąco namawiamy do tego nawet tych, którzy do tej pory nie korzystali z takich udogodnień licząc tylko na siebie i odrobinę szczęścia.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...