+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Wynajem kampera – o czym powinniśmy pamiętać?

Nowe samochody kempingowe jak również używane kampery to spory wydatek, jeśli więc myślimy o jednorazowym wypoczynku kamperem i nie chcemy podejmować jeszcze decyzji o zakupie takiego pojazdu, wybierzmy się do wypożyczalni kamperów.
Oferowane w tych miejscach kampery są głównie dwuletnie a o ich stan techniczny i związane z nim wydatki dba właściciel.

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wynajmowaniu samochodu kempingowego?

Obsługa pojazdu i jego stan techniczny

Każda wypożyczalnia kamperów przeszkoli nas w dniu wyjazdu z obsługi samochodu, wyposażenia dodatkowego jak również sprawdzi razem z nami stan techniczny. Podczas odbioru kampera obejrzyjmy pojazd dokładnie, wybierając się poza granice UE upewnijmy się co do ubezpieczania dodatkowego na tę okoliczność. Dokładnie zapoznajmy się z umową wynajmu, każda z wypożyczalni posiada swój wewnętrzny regulamin i określone dozwolone destynacje.

Sezon wysoki/Sezon niski

Wypożyczając kampera musimy zastanowić się ile osób będzie jechać, na jak długą i daleką podróż się decydujemy, ponieważ jest to główny wyznacznik ceny wynajmu za każdy dzień. Pamiętajmy, że stawka za dobę zależna również od sezonu. Sezon wysoki trwa zazwyczaj od kwietnia-maja do nawet końca października. Cena za wynajem będzie w tym sezonie wyższa niż poza nim. Jest to jednak kwestia wewnętrznych ustaleń wypożyczalni warto więc sprawdzić to zanim wybierzemy ostateczny termin wyjazdu.

Zasady wynajmu

Zasady wynajmu samochodów kempingowych powinny zostać objaśnione możliwie prosto. Należy zapytać firmę jeżeli jakiś punkt umowy nie jest zrozumiały. Transparentności i zaufane na tym powinny się opierać zasady wynajmu kamperów.

Nie wahajmy się zadawać pytań o rzeczy stanowiące niejasność.

Podróżując kamperem w granicach Unii Europejskiej nie mam się czego obawiać, jednak wybierając się dalej, powinniśmy i zapytać o zgodę oraz ewentualne dodatkowe ubezpieczenie wypożyczanego auta.

W S-Camp Lublin znajdą Państwo pomoc w temacie wynajmu pojazdu kempingowego. Obiecujemy nie zostawić Was bez pomocy 🙂

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...