+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Sprzedaż kampera – co warto wiedzieć, żeby klienci nas polecali?

Jak wiadomo relacja sprzedający-kupujący nie należy do łatwych – obie strony starają się wynegocjować jak najlepszą cenę. Jako osoba sprzedająca musimy jednak liczyć się z  faktem, że świadomość klienta, dzięki szerokiemu dostępowi do internetu, stale wzrasta. Dlatego też powinniśmy być na akt sprzedaży odpowiednio przygotowani. Zdrowe podejście do sprzedaży, może w  dłuższej perspektywie pozyskać nam kolejnych klientów, choćby drogą marketingu szeptanego. Jak więc sprzedawać, aby sprzedawać więcej?

Uczciwa sprzedaż kampera

Jeśli w ofercie sprzedażowej  nie pojawią się kampery, które dopiero  opuściły linię produkcyjną, warto przyjrzeć się dokładniej tym kamperom, które zdążyły już zwiedzić trochę świata. Bardzo istotnym elementem jest dokładne sprawdzenie pojazdu, czy nie posiada żadnych wgnieceń, rys, pęknięć lub czy meble nie są uszkodzone. Dzięki świadomości tych braków zyskamy podwójnie. W oczach klienta wyjdziemy na uczciwego sprzedawcę, który posiada rzetelną wiedzę na temat produktu, który sprzedaje. Ponadto uchroni nas to przed niekomfortowymi pytaniami i sytuacjami.  Warto poinformować kupującego o tych defektach oraz o naprawach mechanicznych pojazdu. Pamiętajmy, że złe opinie rozchodzą się dziesięć razy szybciej, niż te dobre. Z drugiej strony, klient, którego potraktujemy uczciwie z pewnością poleci nas znajomym.

Jeśli szukasz kampera dla siebie, sprawdź Kampery Lublin

Przygotowanie wnętrza kampera

Jeśli już poznamy dokładnie defekty zewnętrzne samochodu wystawianego na sprzedaż, bezwarunkowo należy przyjrzeć mu się od środka. Miejmy na uwadze fakt, że czystość to sprawa podstawowa. Żaden krasomówca i wirtuoz sprzedaży nie przekona nikogo do kupna samochodu, w którym panuje nieład i nieprzyjemny zapach. Kupujący dokonując wyboru kampera w pierwszej kolejności kieruje się zmysłem wzroku i powonienia. Odkurzenie foteli, wyczyszczenie tapicerki, poukładanie sprzętów czy umycie karoserii z pewnością zajmie nam kilka godzin, ale sprawi, że cena sprzedaży kampera wzrośnie. Samochód po generalnym sprzątaniu wnętrza wyda się zadbany i o wiele nowszy, niż jest w rzeczywistości. Czysty zadbany kamper  może pomóc w trakcie negocjacji ceny, a z pewnością nie będzie napawać wstydem.

Zadbajmy o mechanikę

Oczywiście wiadomo, że choćby najczystsze wnętrze samochodu nie spowoduje jego natychmiastowej sprzedaży. Kamper to w końcu pojazd mechaniczny, którego podstawowym zadaniem jest bezpieczne i wygodne przemieszczanie się na długie dystanse. Dlatego też, najważniejszy dla kupującego  będzie stan techniczny pojazdu. Na dokładną kontrolę przygotuje nas sprawdzenie  elektryki kampera, jego wyposażenia i ogólnej kondycji mechanicznej. Zadbajmy również o sprawdzenie klimatyzacji wraz z przewodami rozprowadzającymi powietrze po kabinie. Jeśli to konieczne należy również przeprowadzić odgrzybianie całego układu. Również niewielka nieszczelność przewodów gazowych utrudni sprzedaż.

Sprzedaż kampera z wieloma defektami może okazać się nieco trudna, ale jeśli poświęcimy pojazdowi nieco uwagi i pracy z pewnością uda nam się wynegocjować za niego rozsądną cenę.

Nie wiesz czy kampery są dla Ciebie? Przekonaj się – wynajem kamperów Lublin

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...