+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Skąd wzięła się moda na kampery?

Od niedawna można zauważyć w Polsce modę na podróżowanie kamperem. Polacy zarówno w kraju, jak i za granicą coraz bardziej odbiegają od plażowiczów zastawionych parawanem jak fortecą czy też hotelowych balangowiczów. Zaczynają dostrzegać uroki i przede wszystkim możliwości turystyczne kamperów o czym świadczą coraz to nowe blogi poświęcone „domom na czterech kółkach”.

Oczywiście daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych, gdzie podróżowanie kamperem po olbrzymich powierzchnia jest poniekąd wpisane w kulturę kraju za wielka wodą. Daleko nam również do innych krajów europejskich, gdzie karawaning cieszy się popularnością od dawna zwłaszcza w Skandynawii. Jednakże powoli zaczynamy deptać po piętach takim krajom jak Francja i Niemcy.

Co jest przyczyną rosnącej popularności kamperów?

Moda na kampery jest oczywiście spowodowana niezależnością, jaką daje ten sposób podróżowania. To my jako właściciele lub najemcy kampera decydujemy, kiedy i gdzie jedziemy oraz jak długo chcemy tam pozostać. Od nas też zależy dobowy rytm podróży oraz sposób spędzania wolnego czasu, a tu możliwości jest wiele: piesze wędrówki po dzikich zakątkach, zwiedzanie miasteczek, pływanie w jeziorach, wspinaczka górska, jazda własnymi rowerami, ogniska itd. Możemy stacjonować na dziko lub na polu kempingowym, co sprzyja również zacieśnianiu więzi rodzinnych oraz poznawaniu ludzi z pasją podróżniczą. A odpowiednio rozplanowując nasze wydatki możemy pozwolić sobie na tańsze wakacje z dala od cywilizacji na łonie dzikiej natury. Każda podróż kamperem staje się przygodą życia z nie tylko z jej urokami, ale i nieprzewidzianymi sytuacjami, z którymi sami musimy sobie poradzić .

Moda na pole kempingowe

Współczesne wyposażenie kamperów na wynajem zawiera wszystko, co potrzebne do życia: pomysłowo wbudowane we wnętrze kampera łóżka, kuchnie z piekarnikiem, łazienkę z toaletą , zlewem i prysznicem, telewizor czy klimatyzację. Dzięki takiemu wyposażeniu kamperów podróżowanie nimi przestało kojarzyć się z surrvivalem lecz z komfortowym wypoczynkiem w rodzinnym gronie. Z tego względu wiele osób też decyduje się na wynajem i kupno kampera.

Nawet jeśli zwiedzamy za dnia nowe miejscowości i nie chcemy robić postoju na dziko, możemy skorzystać z pól kempingowych. Tam z pewnością poczujemy się bezpiecznie i łatwością znajdziemy dostęp do wody i prądu. Kempingi z reguły usytuowane są w pobliżu najważniejszych punktów turystycznych takich jak morze, jezioro czy popularnych szlaków górskich. Znajdziemy na ich terenie wiele restauracji i barów szybkiej obsługi, a także sklepy spożywcze. Infrastruktura takich kempingów coraz częściej posiada własne place zabaw i boiska sportowe, a także wypożyczalnie sprzętu sportowego. To sprawia, że nawet najbardziej aktywny i wymagający turysta wróci z podróży kamperem wypoczęty i zadowolony.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...