+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Przeprowadzka do kampera – dom na kółkach

Podróżowanie kamperem jest bardzo wygodne, gdyż mieści on wszystkie niezbędne na wyjazd rzeczy, a także sam w sobie jest nie tylko środkiem transportu, ale także tymczasowym mieszkaniem na kółkach. Kamper świetnie sprawdza się jako tymczasowy domek, gdyż jest tam wszystko, czego potrzeba, a zatem miejsca do spania, kuchnia, toaleta. Wydawać się może, że życie w kamperze jest możliwe nie tylko podczas wyjazdów na wycieczki, ale także przez cały rok. Mieszkanie w domu na kółkach jest możliwe, jednak wiele w tym przypadku zależy od potencjalnych mieszkańców i ich upodobań. Kampery są bardzo wygodne przy wyprawach, jednak mieszkanie w nich cały rok może okazać się dla wielu osób kłopotliwe, głównie ze względu ograniczonego miejsca.

Powierzchnia mieszkalna

Wielkość kamperów może się różnić między sobą, jednak nawet te większe swoją powierzchnią nie dorównują tradycyjnym mieszkaniom. Decydując się na życie w kamperze należy zwrócić uwagę na ograniczone miejsce, szczególnie kiedy w pojeździe ma mieszkać więcej osób. Często brak odpowiedniej ilości osobnych pomieszczeń sprawia, że prywatność mieszkańców jest ograniczona.

Pojemność kampera

W przypadku, kiedy wybieramy się na dłuższy wyjazd powierzchnia kampera oraz jego ładowność pozwala na zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy przy zachowaniu swobody w poruszaniu się. Decydując się na mieszkanie w pojeździe cały rok należy zwrócić uwagę, że wymaga to przechowywania wszelkich sezonowych rzeczy, a więc tych potrzebnych tylko zimą lub latem. Istnieje rozwiązanie pozwalające na posiadanie w pojeździe tylko tego, co jest obecnie potrzebne, a mianowicie przechowywanie sezonowych rzeczy w wynajętym miejscu lub u rodziny, czy też przyjaciół jeśli tylko wyrażą zgodę.

Wyposażenie kampera

Życie w kamperze może okazać się przyjemne i wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, jednak istnieje parę niezbędnych rzeczy, które na co dzień znacznie ułatwiają nam życie, a podstawowe wyposażenie kampera ich nie posiada. Pierwszą z rzeczy jest pralka, która jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania i domu. Decydując się na mieszkanie w kamperze warto zadbać o zakup nawet najmniejszego urządzenia, gdyż pranie ręczne przez długi czas, szczególnie kiedy posiadamy dzieci jest uciążliwe. Ponadto w obecnych czasach dużą rolę odgrywa internet oraz telewizja, dlatego planując mieszkanie w domu na kółkach warto wyposażyć pojazd w odpowiednie urządzenia i sprzęty. Wiele osób mieszkających w kamperach decyduje się na zatrzymanie w jednym stałym miejscu, co znacznie ułatwia montaż wielu urządzeń, a także zagospodarowanie miejsca wokół pojazdu.

Woda, gaz i prąd w kamperze

Podróżując kamperem możemy znaleźć odpowiednie miejsca, w których możemy opróżnić napełnione zbiorniki oraz uzupełnić puste wodą. W czasie jazdy kampera uzupełniany jest również prąd. W przypadku, kiedy postój ma trwać dłużej, a więc planujemy zamieszkać w pojeździe na stałe w danym miejscu warto zadbać o dostęp do tych podstawowych surowców. Część osób mieszkających w kamperze zmienia swoją lokalizacje jednocześnie podróżując, jednak w długim czasie, może okazać się, że konieczne będzie zatrzymanie na dłużej w jednym miejscu. Gaz, prąd oraz woda stają się niezbędne do życia, dlatego warto zatrzymać się w dogodnym miejscu, które pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie szczególnie zimą, kiedy potrzebne jest sprawne ogrzewanie.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...