+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Kamperem na urlop?

Lipiec zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim sezon urlopów, na które wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. Wiele osób z pewnością po raz kolejny zastanawia się jak i czym udać się w wymarzoną podróż, by móc zwiedzić jak najwięcej nowych i interesujących miejsc, a przy tym nie wydać zbyt dużo ciężko zarobionych pieniędzy. Z tej okazji warto jeszcze raz przypomnieć sobie powody rosnącej popularności karawaningu. W końcu poza oszczędność i swoboda to nie jedyne zalety podróżowania kamperem.

Swoboda wyboru

Powodem, dla którego coraz chętniej wybieramy taki sposób podróżowania jest oczywiście legendarna już swoboda wyboru miejsca, do którego jedziemy i w którym noclegujemy. Konieczność przestrzegania hotelowego regulaminu w przypadku podróżowania kamperem wynajętym lub kupionym już nas nie dotyczy. O ile tylko nie noclegujemy na polu kempingowym, na którym obowiązuje cisza nocna to tylko i wyłącznie od nas zależy jak zorganizujemy swój dobowy harmonogram.

Podróżując kamperem uzależniamy się również od kaprysów pogody. Jeżeli podróżujemy po krajach o umiarkowanym i dość kapryśnym klimacie, bez przeszkód możemy zmieniać miejsce postoju czy noclegu. Jeżeli warunki pogodowe panujące za oknem kampera nie zadowalają nas, wystarczy odpalić silnik i przemieścić się kilka kilometrów dalej, aby móc korzystać z dobrodziejstwa słonecznej pogody.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zastanówmy się ile czau przyszło spędzić nam na przeglądaniu ofert wycieczek z biura podróży zanim znaleźliśmy tę, która odpowiadała naszym wymaganiom. Z reguły szukamy oferty nie tylko do miejsc, które od dawna chcieliśmy odwiedzić, ale i w cenie odpowiedniej do zasobów naszego portfela. Potem godziny spędzone na zakupach i pakowaniu się w obawie, że czegoś zapomnimy wziąć a ceny, zwłaszcza na zachodzie, są kilkakrotnie wyższe. Potem jeszcze odprawa na lotnisku, przelot dotarcie do hotelu… O ile prościej wynająć kampera, zapakować do niego co tylko chcemy i samemu być sobie sterem i okrętem w trakcie urlopu. Dodatkowo podróżowanie wynajętym kamperem pozwala zaoszczędzić nam dodatkowe pieniądze chociażby na samodzielnym gotowaniu, które z powodzeniem możemy wydać na zwiedzanie zabytkowych obiektów.

Prawie jak w domu

To, że kamper nazywany jest domem na kółkach wie prawie każdy, kto choć raz interesował się ofertą wynajmu lub kupna kampera. Rosnąca popularność karawaningu tkwi w wygodzie jaki zapewnia pojazd, w którym zmieścimy niemal wszystko, co nam potrzeba. Bez problemu skorzystamy w kamperze także z toalety czy prysznica. W pojeździe przygotujemy również nasze ulubione potrawy oraz posiłki dla małych dzieci. Kamper to miejsce przyjazne rodzinom i dzieciom, które będą mogły czuć się swobodnie i zabrać wszystkie zabawki, które znają co jest szczególnie ważne, gdy podróżujemy z malutkimi dziećmi.

Wiele osób jeszcze nie zdecydowało się wynająć kampera i ruszyć w swoja w wymarzoną podróż. Jednakże doświadczeni kamperowicze z pewnością wiedza, że wyżej wymienione zalety karawaningu to tylko wierzchołek góry lodowej. A raz wyruszając w podróż kamperem już nigdy nie będzie się chciało zastąpić go ofertą biura podróży.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...