+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Kamper tylko na lato? Przygotowanie do podróży jesiennej

Sezon wakacyjny w okresie letnim dobiega końca i zdecydowanie większość osób urlop ma już za sobą. Jednak są i tacy, którzy zdecydowali się na spędzenie urlopu jesienią. Wiele osób marzy o niestandardowych wakacjach, które zapadną w pamięć na długo. Dlatego, też decydują się na podróż swojego życia. Zatem osoby, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę mogą pokusić się do podróży jesiennej kamperem. Kamper jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla samotnych osób, jak również rodzin. Kampery są odpowiednio wyposażone, aby móc przemierzać świat w domowych warunkach. Wakacje w podróży kamperem to spełnienie marzeń wielu osób pragnących niespodziewanych wrażeń oraz potrzeby obcowania z naturą. Taka podróż jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Czy kamper to tylko wybór na lato?

Zdecydowanie nie. Miłośnicy kamperów korzystają z dobrodziejstw pory roku jaką jest jesień. Dzięki niej wszyscy podróżujący mają możliwość zaobserwowania zmieniającej się wspaniałej przyrody. Co więcej osoby, które uwielbiają spacerować i spędzać wolny czas aktywnie mogą być zadowoleni, ponieważ temperatury jakie występują w okresie jesiennym są zdecydowanie odpowiednie do takiej formy spędzania wolnego czasu. Bez względu na pogodę zawsze można spędzić czas tak, jak to zaplanujemy. Zatem jak przygotować się do urlopu kamperem jesienią?

Warto jest rozpocząć przygotowania zdecydowanie wcześniej. Powinniśmy wybrać docelowe miejsca, gdzie będziemy mogli się zatrzymać w miejscu do tego przeznaczonym. Wiele pól kempingowych jest czynnych jesienią. Są one rewelacyjnie wyposażone. Można wziąć prysznic, skorzystać z łazienki oraz kuchni. Dodatkowo można zatrzymać się w miejscu, w którym obcujemy bezpośrednio z przyrodą.

Kamper na jesień – jak się przygotować?

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy zrobić przed wyjazdem jest wybór auta oraz sprawdzenie jego stanu technicznego. Otóż warto jest zapewnić sobie niezawodny samochód (kamper), który przeszedł wszystkie badania techniczne. Nie wszyscy mają swój własny kamper, dlatego też warto znaleźć wcześniej sprawdzoną wypożyczalnię i zabukować sobie termin wynajmu samochodu. Ponadto warto zwrócić uwagę na ciśnienie w oponach, stan hamulców czy stan akumulatora, który często jest podatny na spadające temperatury powietrza. W niektórych miejscach jesienią temperatury, szczególnie nocą mogą spadać poniżej 0, dlatego też warto zadbać o część techniczną pojazdu. Warto jest również zwrócić uwagę na sprawność systemu grzewczego w kamperze. Z reguły kampery podróżują w sezonie letnim, gdzie nie ma potrzeby uruchamiania systemu grzewczego. Jednak przed jesienną podróżą warto jest sprawdzić i ewentualnie naprawić system grzewczy, który na pewno nam się przyda.

Podczas podróży jesiennej kamperem warto również zaopatrzyć się w wiele ciepłych kocu, ubrań oraz płaszczy przeciwdeszczowych i kaloszy. To co charakteryzuje jesienną pogodę to zmienna aura, którą ciężko przewidzieć. Jednak odpowiedni ubiór pomoże nam zwiedzać i realizować obrane cele turystyczne bez względu na deszcz. Jak to mawiają „nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór”. Nie wiadomo, w którym momencie temperatury mogą spaść, dlatego też warto zadbać o to, aby w kamperze znalazły się ciepłe rzeczy. Jednak nie zapominajmy o ty, że promieniowanie słoneczne nadal jest, a owady jeszcze nie zniknęły, jak to bywa w okresie zimowym. Dlatego, też warto zaopatrzyć się również w preparaty owadobójcze oraz kremy i balsamy przeciwsłoneczne. Zadbajmy o to, aby błahy powód nie przerwał nam fantastycznej podróży kamperem.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...