+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jakie ubrania zabrać na wycieczkę kamperem?

Przemyślane pakowanie walizek na jakikolwiek wyjazd to podstawa. Wyjazd na weekend nikomu raczej nie nastręczy kłopotów, jeśli czegoś zapomnimy. Natomiast  dłuższy wyjazd w  dodatku wynajętym lub kupionym kamperem i to w  miejsca, które znajdują się z dala od cywilizacji mogą zniszczyć nam humor w  trakcie urlopu lub sprawić, że  narazimy się na dodatkowe i niepotrzebne wydatki. Jakich zasad przestrzegać,  pakując się na podróż kamperem?

Jakie ubrania zabrać?

To, co zapakujemy do walizki z  ubraniami zależy w dużej mierze od miejsca, w  którym planujemy spędzić czas. Bez względu na porę roku warto przede wszystkim zadbać o wygodne ubrania i buty. Oczywiście zabierzmy ze sobą coś bardziej eleganckiego, na wypadek np. wizyty w restauracji lub muzeum. Pamiętajmy jednak, że wygoda to podstawa jeśli planujemy długie spacery czy przejażdżki rowerowe po okolicy.

Warto, aby zadbać też o ciepłe ubrania bez względu na porę roku. Dzięki nim będziemy mogli spędzać chłodne poranki popiją kawę przed kamperem. Ciepłe ubrania przydadzą się również wieczorami, zwłaszcza, gdy lubimy spędzać długie chwile przy grillu. Przygotujmy się również na słotne dni zaopatrując się w kurtki przeciwdeszczowe lub choćby foliowe płaszcze przeciwdeszczowe. Umożliwi to zwiedzanie okolicy podczas deszczu.  Jeśli zarządziliśmy postój kamperem na dziko niezastąpione mogą okazać się kalosze zwłaszcza dla najmłodszych.

I na koniec pamiętajmy, aby zabrać tylko te rzeczy, w których będziemy chodzić. Często niezaplanowane pakowanie kończy się tym, że zabieramy o połowę ubrań  więcej niż potrzebowaliśmy. Zaś druga połowa zajmuje tylko miejsce w walizce i kamperze.

Ja prać ubrania  w kamperze?

Jeśli podróżujemy we dwoje i rozsądnie spakowaliśmy nasze ubrania wystarczy tak naprawdę miska z  ciepłą wodą i proszkiem. Nie musimy przecież prać codziennie naszych ubrań, a te, w których już raz byliśmy, możemy wykorzystać po raz drugi na wycieczki, w  których łatwo się ubrudzić zwłaszcza,  gdy obozujemy na dziko. Jeśli natomiast podróżujemy z małymi dziećmi i wiemy, że pranie będzie zajmowało nam dużo czasu warto pomyśleć o zakupie pralki turystycznej.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...