+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak zadbać o dobry sen w kamperze?

O tym, że sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia wiadomo od dawna. Przypominamy sobie o tej prawdzie wtedy, gdy z jakichś powodów cierpimy na jego brak w  ciągu cyklu dobowego. Wtedy wstajemy zmęczeni i rozdrażnieni, a często nie możemy skupić się na obowiązkach. Podróżowanie kamperem jest specyficzną formą wypoczynku,  ale i w  nim wystarczy zadbać o kilka podstawowych rzeczy, aby obudzić się wypoczęty.

Jak zadbać o wygodę podczas snu w kamperze?

Zanim wynajmiemy kampera i udamy się nim  w podróż sprawdźmy, czy jest on wyposażony w odpowiedni materac. Uczyńmy to również podczas kupna kampera i wybierzmy taki model, który posiada odpowiednie materace przeznaczone do kampera. Posiada on inny system termoregulacji, dlatego warto porozmawiać ze sprzedawca lub poszukać sklepu z artykułami przeznaczonymi do kampera.

Zaopatrz się również w  specjalną pościel  i prześcieradło najlepiej z naturalnej bawełny, które nie będą łatwo się ześlizgiwały, uczulały lub nieprzyjemne drapały ciało.  Pamiętaj, aby pościel była przeznaczona do pory roku, w której podróżujesz.

Jak zadbać o bezpieczny sen dzieci?

Jeśli posiadamy bardzo małe dzieci nasz sen, jako ich rodziców, jest utrudniony. Każdy płacz dziecka zmusza nas do wstania i sprawdzenia przyczyny, dla których dziecko się obudziło.  Jeżeli mamy obawy, co do tego, czy nasza  pociecha nie wypadnie z  łóżka warto kupić siatki, które bez problemu zamontujemy w wypożyczonym kamperze , a potem z równą łatwością je zdemontujemy. Jeśli myślimy o kupnie kampera lepszym wyjściem mogą okazać się barierki do łóżek. Oba rozwiązania z  pewnością ukoją nasze nerwy w  nocy,  a naszym dzieciom uniemożliwi wypadnięcie z  łóżka.

Choć urlop to czas odpoczynku i oddechu od rutyny pamiętajmy, że regularny sen jest bardzo waży. Nie kładźmy się zbyt późno spać, ani też nie zażywajmy intensywnego ruchu na 4 godziny przed snem.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...