+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak uniknąć kryzysowych sytuacji i umilić sobie czas w podróży kamperem?

Podróż kamperem wypożyczonym lub kupionym daje nam swobodę i niezależność przemieszczania. Z drugiej jednak strony, jeśli zdarzą się nieprzewidziane sytuacje to my jesteśmy zdani sami na siebie i własny pragmatyzm. Nasze nieprzygotowanie może grozić narażeniem się na zbędne czynności, zły humor a nawet niechęć do ponownego wyjazdu kamperem. Co wziąć ze sobą, aby ułatwić i umilić sobie podróż?

Butla z gazem do ogrzewania. Wyprawiając się w jakąkolwiek podróż wypożyczonym kamperem nie zapomnijmy o podstawach, jaką jest zapasowa butla z gazem. W sezonie zimowym warto wziąć nawet dwie lub trzy butle, koniecznie wypełnione propanem (nie jego mieszanką). Butla gazowa posłuży nam do ogrzania całego kampera lub podgrzania wody. Przy tej okazji warto kupić także miernik gazu, który pozwoli kontrolować nam jego poziom w butli.

Elektryka i przenośne sprzęty. Długi przedłużacz na bębnie, który możemy rozwinąć i skorzystać z elektryki na postoju to sprzęt nieodzowny na kempingu. Dobrą inwestycją będzie również równie długi wąż do wody, którym bez problemu sięgniemy do najbliższego ujęcia wody podczas postoju kampera. Obowiązkowa wśród naszego sprzętu jest też latarka. Oczywiście w XXI wieku możemy posłużyć się funkcją latarki w smartfonie. Jednakże warto mieć latarkę większych rozmiarów, która ułatwi wszelkie prace naprawcze czy poruszanie się w ciemności. Możemy również zabrać na pokład kampera poręczny mały odkurzacz elektryczny oraz wszelki elektryczne pompki do pompowania kajaków czy materacy.

Zapas linki, kleju naprawczego oraz szerokiej taśmy. W razie jakichkolwiek drobnych usterek wewnątrz lub na zewnątrz wypożyczonego lub kupionego prze nas kampera będziemy mogli tymczasowo im zarządzić do momentu, aż nie oddamy go w ręce fachowców.

Sprzęty i artykuły służące  czystości. Warto przed wyjazdem kamperem zajrzeć do sklepu i zakupić kostki toaletowe oraz specjalny papier toaletowy. Pierwsze zapobiegną brzydkim zapachom w kamperze, drugie spowodują szybszy rozkład papieru i drożność układu kanalizacyjno-toaletowego. Bardzo przydatna może okazać się spora miska, w której będziemy mogli zrobić szybkie ręczne pranie lub zanieść np. naczynia do miejsca na polu kempingowym, gdzie będziemy mogli je umyć. A jeśli mowa o praniu tanim i poręcznym rozwiązaniem na suszenie prania jest zwykły sznurek, który rozwiesimy pomiędzy dwoma pionowymi.

Tak przygotowani powinniśmy jeszcze tylko zadbać o to, aby wziąć ze sobą dobry humor i mnóstwo energii do zwiedzania.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...