+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak uchronić się przed insektami podróżując kamperem?

Lato to czas z utęsknieniem wyczekiwany przez wszystkich pasjonatów podróży tych dużych, i tych małych. Podróżowanie kamperem wypożyczonym lub kupionym na własność w  tym okresie ma wiele zalet. W sezonie tym można zwiedzić nie tylko więcej atrakcji, ale  cieszyć się ciepłymi, długimi dniami na łonie natury. Jednakże w towarzystwie zbiorników wodnych i terenów leśnych możemy narazić się na prawdziwy atak insektów, które są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla naszego  zdrowia.

Rolety sprężynowe i moskitiery w kamperze

Rolety to idealne rozwiązanie na letnie wieczory spędzane w kamperze. To sposób nie tylko na odgrodzenie się od owadów, ale także od zbyt intensywnych promieni słonecznych oraz od niechciany spojrzeń.  Bez względu na to czy wynajmujemy kampera, czy planujemy jego wybierajmy modele wyposażone w te udogodnienia lub zakupmy je sami. Pamiętajmy jednak, by o ich zakupie pomyśleć jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Rolety w szybki i łatwy sposób możemy zamontować we wszystkich dostępnych modelach kamperów na wynajem lub sprzedaż. Dostępne są w  wielu rozmiarach, ale gdyby oferta nie odpowiadała naszym wymaganiom, wystarczy kupić szerszy model i po prostu go zwęzić, zachowując 3 cm materiału więcej od rozmiaru okiennej szyby.

Kolejnym udogodnieniem są moskitiery, które zapobiegają przedostawaniu się insektów do środka kampera. Nawet przy otwartych drzwiach i oknach, gdy zapalimy światło uchronimy się przed ich uciążliwą obecnością i skutkami ich ugryzień. Na rynku dostępne są rozwiązania łączące w  jednej kasecie i roletę, i moskitierę. Dzięki temu będziemy mieć pełną kontrolę nad słońcem i owadami -możemy wszak rozłożyć tylko cienką moskitierę na całej rozpiętości okna, zaś roletę chroniącą przed światłem zasunąć tylko do połowy.

Jakimi środkami chronić się przed owadami podróżując kamperem?

Rolety i moskitiery to idealny sposób, aby móc spędzać wieczory i spokojne noce wewnątrz kampera. Co jednak, gdy chcemy spędzić wieczór przy ognisku na polu kempingowym lub przy jeziorze?. Wśród artykułów, których nie może zabraknąć na pokładzie kampera są wszelkie środki chroniące przed komarami i innymi insektami. Do tego celu warto stosować środki chemiczne dostępne w  sklepach i aptekach. Pamiętajmy przy tym, że większość z  nich przeznaczonych jest do użytku zewnętrznego i to wyłącznie na ubrania. Stosowanie tych środków bezpośrednio na skórę jest szkodliwe i może wywołać u nas podrażnienia i alergie.

Do stosowania bezpośrednio na skórę warto użyć powszechnie kiedyś stosowanych aromatów do ciast (choć nie odstraszą one wszystkich owadów) lub własnoręcznie spreparowanych mieszanek, o przyrządzaniu których można poczytać  w Internecie. Warto też zapytać w aptece o środki do stosowania na skórę, które nie wykazują szkodliwego wpływu na zdrowie oraz o specjalne preparaty przeznaczone dla dzieci.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...