+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Jak przeprowadzić udany odbiór kampera?

Proces odbioru wynajmowanego kampera wydaje się sprawą dość banalną, jednak gdy poświęcisz temu zbyt mało czasu niedopełnienie pewnych czynności może w krótkim czasie wyprowadzić cię z równowagi. Jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych wskazówek z pewnością uda ci wyruszyć w podróż w świetnym nastroju i bez zbędnego niepokoju. Zobacz na, co warto zwrócić szczególna uwagę.

O czym pamiętać przy odbiorze kampera?

Zapoznaj się z godzinami kas i zaplanuj przybycie do magazynu. Z pewnością musisz przygotować zapas pieniędzy, aby wpłacić zaliczkę czy depozyt, chroniący właścicieli firmy przed kosztami w razie uszkodzeń pojazdu powstałych z twojej winy. Oczywiście w większości przypadków kampery przeznaczone na wynajem są ubezpieczone a właściciele wypożyczalni zwracają całą wpłaconą sumę. Jeszcze do niedawna zaliczka obowiązywała tylko w formie gotówkowej, jednak dziś wiele firm z całej Polski pobiera środki z karty płatniczych, po czym po zakończeniu wynajmu pieniądze są z powrotem przelewane  na konto wynajmującego. Warto oczywiście zapoznać się z regulaminem płatności i wynajmu, które umieszczane są na stronach firm lub przejrzeć wersje papierową, która powinna być dostępna w siedzibie firmy.

Sprawdź kampera pod względem wcześniejszych istniejących uszkodzeń

Jak w przypadku wynajmu jakiegokolwiek pojazdu, w naszym interesie jest dokładne sprawdzenie wynajmowanego kampera, by upewnić się, że nie ma on wcześniejszych uszkodzeń, które mogły by wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. W przypadku samochodów kempingowych bardzo ważne jest sprawdzenie dachu oraz podwozia, ponieważ wiele firm ubezpieczających kampery nie pokrywa uszkodzeń wyrządzonych właśnie w tych strategicznych miejscach. Po wyjechaniu kamperem na drogę to my ponosimy wszelką odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia nie objęte ubezpieczeniem. Dobrze jest zabezpieczyć się na taką ewentualność, wykonując kilka zdjęć, które w razie wątpliwości pomogą nam ustalić stan techniczny kampera przed wynajmem.

Dowiedz się jak działają wewnętrzne części kampera

Upewnij się, że zwracasz uwagę na informacje, które przekazuje ci osoba oddająca wynajmowanego kampera w twoje ręce. Działanie toalety, ogrzewania czy zaworów z wodą to podstawowe czynniki, które mogą wpłynąć na jakość twojej podróży. Źle użytkowane mogą zwyczajnie popsuć się, a warto zauważyć, że wcale nie muszą być objęte ubezpieczeniem. Są również czynności, które w trakcie podróży należy wykonywać regularnie np. systematyczne nasmarowanie gniazda stabilizatora czy sprawdzanie poziomu powietrza w oponach. Zwróć uwagę przy odbiorze kampera, czy wszystkie elementy i urządzenia w pojeździe są przygotowane na podróż i czy firma nie popełniła zaniedbań pod tym względem.

Teraz, gdy proces odbioru kampera przebiegł sprawnie i po twojej myśli, zrelaksowany i spokojny możesz wyruszyć śmiało w swoją wymarzoną podróż.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...