+48 508 724 542 info@kampery.lublin.pl

Gdzie i jak podróżować zimą? cz.1

Podróżowanie kamperem zwykle kojarzone jest z wyprawami podczas wakacji, jednak coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy zimą. Podróżowanie kamperem może być bardzo fascynujące nie tylko wtedy, kiedy na dworze jest ciepło. Wyjazdy zimą nie oznaczają także konieczności zabierania ze sobą nart, gdyż istnieje wiele miejsc za granicą, gdzie z pewnością dotrzemy bezproblemowo, a panujące temperatury mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć wszystkich uczestników wyprawy. Przykładem takiego miejsca jest Chorwacja. Zależnie od tego na jaki rodzaj wypoczynku mamy ochotę możemy dobrać odpowiednie miejsce docelowe i wcale nie muszą być to góry. Przyjemnie zimą wypoczywa się zarówno w Polsce jak i za granicą, przy czym podróżując jedynie po terenie kraju z pewnością musimy liczyć się na nieco niższe temperatury niż w przypadku wyjazdu chociażby do wcześniej wspomnianej Chorwacji. Dzięki możliwościom jakie daje podróżowanie kamperem, dłuższe wyjazdy oraz urlopy czy też ferie wcale nie muszą być nudne zimą, gdyż wyprawy tym rodzajem pojazdu w każdej porze roku są niezapomniane i pełne radości oraz relaksu. Zanim ruszymy w podróż warto jest się jednak do niej odpowiednio przygotować.

Prognozy pogody na czas wyjazdu

Zanim wyjedziemy w podróż do miejsca docelowego powinniśmy sprawdzić prognozę pogody dla terenów, którymi będziemy się poruszać, a także dla miejsca gdzie zamierzamy zatrzymać się na dłużej. Pomimo, że czynność sprawdzania prognoz wydaje się dość błaha to jest ona jedną z najważniejszych jakie powinniśmy zrobić przed wyjazdem, gdyż pozwoli Nam na odpowiednie przygotowanie się do temperatur nocą, abyśmy mogli mieć spokojny sen w dogodnej temperaturze.

Woda w kamperze

Wybierając się w podróż zawsze warto zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody, która powinna Nam wystarczyć aż do momentu możliwości uzupełnienia zapasu. Ważne jest zabranie ze sobą wody pitnej, jednak nie jest to jedyna woda potrzebna podczas podróży. Dużym problemem może być zamarzająca woda, dlatego jeśli temperatura ma spaść poniżej zera powinniśmy opróżnić wszystkie zbiorniki w kamperze.

Odpowiednia izolacja cieplna

Zasłonki oraz maty w oknach nie tylko służą do ochrony Naszej prywatności ale również są świetnymi izolatorami cieplnymi, gdyż ciepło znajdujące się w pojeździe ucieka znacznie wolniej. Warto jest zasunąć również zasłonki kabiny, aby powierzchnia jaka ma być ogrzewana była jak najmniejsza przez co dużo łatwiej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę. Odpowiedni stopień ogrzewania jest niezwykle ważny, gdyż bez niego podróż będzie zdecydowanie mniej komfortowa co w konsekwencji może znacznie zaniżyć poziom Naszego wypoczynku, w wręcz sprawić, że wyprawa będzie dla Nas bardziej karą niż nagrodą.

Ubrania, koce i śpiwory

W przypadku podróży zimą powinniśmy wziąć ze sobą wiele więcej ciepłej pościeli niż w przypadku podróżowania latem. Niskie temperatury nocą sprawiają, że może być Nam chłodniej. Również po powrocie ze spaceru lub nart z pewnością będziemy chcieli jak najszybciej się rozgrzać, dlatego ciepłe ubrania i koce są zdecydowanie niezbędne. Dodatkowa pościel oraz śpiwory to element wyposażenia kampera, którego nie powinno zabraknąć przy wyprawach zimą. Jeśli odpowiednio przygotujemy pojazd do wyjazdu będzie Nam dużo łatwiej odnaleźć się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Kamperem w czasach koronawirusa

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie sprawił, że zdecydowana większość planów każdego z Nas musiała ulec zmianie lub zostać odłożona na później....

Przygotowanie do długiej podróży

Wielu z Nas uwielbia podróżowanie i chętnie wybiera się nie tylko na krótkie wyjazdy, ale również bardzo długie wyprawy. Podróżowanie to bardzo...

Przygotowanie kampera do sezonu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak nastąpi wielu z wielbicieli wyjazdów kamperem decyduje się na podróż zimą. Przygotowanie...